ΜΑΘΗΤΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ

Οι Μαθητικές Κοινότητες είναι ένα σπουδαίο κομμάτι της σχολικής ζωής. Είναι το κύτταρο της δημοκρατικής ζωής καθώς μέσα από το διάλογο και τη συμμετοχή, οι μαθητές εξασκούνται στη δημοκρατική διαδικασία.

Στον πρώτο σύνδεσμο θα βρείτε όλες τις πληροφορίες σχετικά με το θεσμό των Μαθητικών Κοινοτήτων και στον δεύτερο σύνδεσμο μπορείτε να διαβάσετε το βιβλίο με τον κανονισμό λειτουργίας των μαθητικών κοινοτήτων που είχε εκδόσει το ΥΠΕΠΘ το 1987. Τέλος μπορείτε να δείτε την παρουσίαση που ετοίμασε η Διευθύντρια κ. Λατσώνα και παρακολούθησαν οι μαθητές λίγο πριν προχωρήσουν στη διεξαγωγή των εκλογών τους για τη φετινή σχολική χρονιά.

ΕΚΛΟΓΕΣ

Τελευταία Ενημέρωση (Σάββατο, 26 Μάρτιος 2016 21:26)

Calendar Clock

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.